Používání gelu


Včasná léčba Contractubex® gelem vede k zřetelným výsledkům

Čím dříve je jizva léčena, tím větší je šance, že vytváření jizvy bude pozitivně ovlivněno. Začněte používat Contractubex® gel jakmile je rána uzavřena anebo byly odstraněny všechny stehy. Čirý gel lze používat snadno a bezpečně.

Contractubex® gel by měl být jemně vmasírován 2 až 3 krát denně po dobu alespoň 3 měsíců. Contractubex® gel vytváří diskrétní film, který chrání citlivou zjizvenou tkáň.


Použití gelu na jizvy

Používejte Contractubex® gel pouze na rány, které jsou již uzavřeny. Vyhněte se kontaktu gelu s očima, vnitřní částí nosu nebo úst či jiných sliznic.


Použití gelu na jizvy

Gel začněte nanášet od středu a směrem k okrajům vmasírujte jemně do jizvy.


Použití gelu na jizvy

Pokračujte malým, krouživým pohybem, dokud se Contractubex® gel úplně nevstřebá do kůže.


Léčba jizev vyžaduje trpělivost. Poškozená pokožka potřebuje čas na uzdravení. Po asi čtyřech týdnech můžete obvykle pozorovat snížení zarudnutí. Po dvou měsících se zjizvená tkáň postupně stává měkčí, pružnější a hladší.

Contractubex® gel je velmi bezpečný a jeho snášenlivost byla prokázána v řadě klinických studií. Mohou jím být bezpečně léčeny malé děti od 1 roku věku.

Léčba může být také účinná na starší jizvy. U starších jizev by měl být Contractubex® gel vmasírován 3 krát denně po dobu alespoň 6 měsíců.

  • ©2019 Alpen Pharma CZ, s.r.o.