Každodenní tipy


Jak by se mělo o jizvu pečovat?


Každodenní tipy obr.01

Vyhněte se extrémnímu teplu a chladu
Čerstvé jizvy jsou zvláště citlivé. Po dobu šesti měsíců do jednoho roku, byste měli používat ochranné pomůcky proti slunci, když jste vystaveni intenzivnímu slunečnímu nebo UV záření. Měli byste se vyvarovat sauny, stejně tak jako intenzivnímu chladu. Všechny tyto vlivy by mohly nepříznivě ovlivnit proces regenerace.

Nenoste abrazivní oblečení
Vyhýbejte se nošení těsného oblečení nebo šatů, které mohou odírat zjizvenou kůži. Zjizvená tkáň je citlivější než zdravá pokožka. To může reagovat na podráždění tohoto druhu zarudnutím a kalením.

Starejte se o jizvy na kloubech (kolena, lokty, rameno)
Jizvy nacházející se v blízkosti kosti by měly být zvláště chráněny. Dávejte pozor, abyste si znovu neporanili zjizvenou tkáň. Čerstvé jizvy se mohou snadno znovu otevřít při sportu. Hojení může být narušeno činností, vystavením zjizvené tkáně fyzické zátěži.


Každodenní tipy obr.02

Extra tip: Koupání s jizvou
Při koupání se doporučuje u jizev (na rukou, kolenou, nohou, atd.) přidat Contractubex® gel do vlažné vody a koupat jizvu po delší dobu.


Každodenní tipy obr.03

Extra tip: Gelové obvazy
Pro velké jizvy se doporučuje použití gelového obvazu. Nejprve změkčete zjizvenou tkáň použitím teplé vody. Poté naneste Contractubex® v mírně silné vrstvě. Jemně vmasírujte gel do jizvy. Pak překryjte oblast alobalem. Navrch dejte obvaz. Poté stačí nechat gel pracovat přes noc.


Některé jizvy reagují na léčbu rychleji než ostatní. Ale s dostatkem trpělivosti a péče je vysoce pravděpodobné, že stav vaší jizvy se zlepší.

  • ©2019 Alpen Pharma CZ, s.r.o.